بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، احتمال لغو برجام از سوی دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا را در روز جمعه ۲۲ دی‌ماه «یک احتمال واقعی» دانسته است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، آقای نتانیاهو این ارزیابی را در گفت‌و‌گوی روز سه‌شنبه، ۱۹ دی، خود با سفیران کشورهای عضو پیمان ناتو در اسرائیل عنوان کرد؛ به گفته وی، «رهبران اروپا باید هشدار رییس‌جمهوری ترامپ را در مورد ابطال برجام جدی بگیرند».

به گزارش رادیو فردا، اسرائیل خود را دوست و هم‌پیمان نزدیک آمریکا می‌داند اما آقای نتانیاهو نگفته است که آیا او زود‌تر از جامعه جهانی از سوی آمریکا در خصوص «حقیقی» بودن «امکان لغو برجام» آگاه شده است یا نه.

وبسایت خبری شبکه ۱۴ تلویزیون اسرائیل نوشته است، نتانیاهو در روزهای گذشته پیام مشابهی را در خصوص «حقیقی بودن گزینه لغو برجام از سوی آمریکا» برای سران آلمان، بریتانیا و فرانسه ارسال کرد.

رسانه‌های اسرائیل پیشتر به نقل از دفتر نخست‌وزیری خبر داده بودند که نتانیاهو هفته گذشته با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و ترزا می‌ نخست‌وزیر بریتانیا در مورد ایران گفت‌و‌گوی تلفنی داشت؛ اما به گفت‌و‌گوی او با امانوئل مکرون رییس‌جمهوری فرانسه اشاره‌ای نکرده بودند.